DRUM FITNESS DLA KOBIET

45

minutes

Level: Easy
Limit of participants
Trainers:

Praktyczny kurs gry na perkusji dla kobiet.

Jeśli od dawna marzysz o zostaniu perkusistką lub po prostu chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego, przyjdź na Drum Fitness – otwarte warsztaty perkusyjne dedykowane dziewczynom.

Właśnie dla kobiet perkusistka programu telewizyjnego Szymona Majewskiego: Agnieszka Trzeszczak ( założycielka szkoły perkusyjnej Drum Academy)  organizuje zajęcia, na których wszystkie dziewczyny, niezależnie od wieku i muzycznych doświadczeń, mogą usiąść za bębnami.
„Pora zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Właśnie po to jest ta przestrzeń, gdzie w przyjaznej atmosferze dziewczyny mogą spróbować gry na perkusji i sprawdzić się na muzycznym polu – mówi twórczyni inicjatywy. „Zamiast zaczynać nauczanie od skomplikowanych zasad technicznych, koncentrujemy się na jednym celu: zagraniu do piosenki i pokazaniu, że na perkusji może grać każdy. Gwarantujemy, że po godzinie zajęć, uczestniczki w przyjemny sposób nauczyą się i zagrają z nami swój pierwszy rytm na perkusji”.

O potrzebie inicjatywy świadczy fakt, że na pierwszą edycję bezpłatnych warsztatów, która odbyła się w Warszawie w marcu 2016 roku, zapisało się ponad 300 kobiet w wieku od 16 do 68 lat.

Od tego czasu prowadzone są regularne kursy Drum Fitness w Drum Academy i warsztaty prowadzone przez żeńską część kadry Drum Academy. Dziewczyny podróżują też po Polsce, zachęcając do grania na perkusji coraz większe grono kobiet. Zajęcia odbyły się m.in. w Zielonej Górze i Szczecinie a w planach są kolejne miasta. Od 2016 roku w warsztatach wzięło udział już ponad 3 000 kobiet.

 

ZAPISY 👉 POD TYM LINKIEM ✅

DF CAMP