Kuba

Stanik

Wykładowca

 

Kuba swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 6 lat rozwijając się pod okiem swojego ojca Krzysztofa Stanika, gitarzysty i instruktora ds. muzyki. To właśnie dzięki niemu jego muzyczny rozwój poszedł we właściwym kierunku. Dodatkowo szkolił swój warsztat pod okiem świetnych polskich perkusistów m.in. Grzegorza Dziamki oraz Artura Lipińskiego. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach.

Kuba swoją przygodę z edukacją rozpoczął w Ogólnopolskiej szkole perkusyjnej DrumHouse zlokalizowanej w Krakowie. Prowadził również Ogólnopolskie warsztaty perkusyjne Pociąg Perkusyjny.

Jako nauczyciel stara się ukierunkować młodych adeptów perkusji zaczynających swoją przygodę z instrumentem oraz ludzi starszych na różnym poziomie zaawansowania na prawidłowy rozwój techniczny, ściśle związany z graniem na bębnach oraz rozwój muzyczny, czyli wrażliwość na muzykę i sztukę oraz jej własną interpretację.

Jest propagatorem groovovego, nowoczesnego grania. Lubi ubarwiać brzmienie swojego zestawu akustycznego za pomocą sampli wyzwalanych z samplerów perkusyjnych.

Jako muzyk sesyjny oraz członek wielu projektów muzycznych obraca się głównie w klimatach: Rock’n’roll, R&B, Hip-Hop, Soul, Funky, Pop i wielu innych gatunkach pochodnych.

Współpraca z artystami: Ernest Staniaszek (Eleanore Krieger), Magdalena Wasylik (Aktorka w Star International Polska), Leszek Stanek. Współpracował z: NuSoulCity, Jagoda Kret, Matylda i Miś, Kasia Sochacka, Krzysztof Pietras (Dobro), Wojtek Baranowski.