Misja

NASZA MISJA

Pomożemy Ci stać się lepszym perkusistą w krótszym czasie, a przy okazji zmieniamy system edukacji muzycznej w Polsce.

Drum Academy – innovation in education.

Wierzymy, że dostęp do edukacji muzycznej powinien być dostępny dla każdego, dlatego powołaliśmy do życia fundację, gdzie organizujemy darmowe warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a nasz najpopularniejszy program Drum Fitness promuje grę na perkusji wśród kobiet (ponad 1000 kobiet uczestniczyło w darmowych warsztatach):

POZNAJ NASZE PROJEKTY 

STATUT FUNDACJI GROOVE OF LIFE 

NASZE WARTOŚCI

Pomaganie, szacunek, dzielenie się wiedzą, łączenie pasji z pracą i działaniami pro społecznymi.

 H – HELP

R – RESPECT

C – CONNECT

HRC to symbol, którym w fizyce oznacza się skalę twardości stali. Dla nas to kod wartości, który nas utwardza i daje wewnętrzną moc i sens naszego działania.

HISTORIA NASZEGO LOGOTYPU

Pierwszy logotyp miał wbudowaną gwiazdę, która oznacza przewodnika – gwiazda, która świeci po to, żeby pokazywać drogę innym.

W 2016 roku nasze logo zamieniliśmy na nowe, które też ma gwiazdę, ale mocno ukrytą:) – pałeczki są w kształcie litery A.

W astronomii litera A oznacza – alfę –  najjaśniejszą gwiazdę w konstelacji. Światło tej gwiazdy nie oślepia, tylko rozjaśnia drogę innym.
 

Czy można zmieniać świat grając na perkusji? Czy można odkryć w sobie możliwości, o których istnieniu człowiek nawet by siebie nie podejrzewał:)?

Perkusja mi udowodniła, że można, więc w Drum Academy dzielę się tym z innymi.

Jak masz chwilę to zapraszam Cię do mojej historii.

Rytmem zajmuje się od ponad 20 lat. Nadawałam go światowym i Polskim gwiazdom grając na perkusji, choć nic się na to nie zapowiadało.

Miałam 13 lat, chciałam grać na perkusji, ale każdy mi mówił, że bębny, nie są dla dziewczyny, że nie da się żyć z muzyki w Polsce. Zaraz po maturze postanowiłam pojechać na rok do Stanów, to tam mieszkają najlepsi muzycy na świecie. Pracując jako au pair wzięłam sprawy w swoje ręce. Umawiałam się na lekcje z najlepszymi i zrozumiałam, nie chce robić nic innego. Kocham muzykę i chcę grać profesjonalnie.

Powrót do Polski był czasem pracy i nauki. Efekty przyszły po 2 latach. Najlepsi muzycy zaczęli do mnie dzwonić proponując współpracę: Kayah, Szymon Majewski, nominacje do nagród perkusyjnych. Marzenia mi się spełniły. Kiedyś moi muzyczni idole stali się moimi przyjaciółmi. Wiele się od nich uczyłam i chciałam się tym podzielić się z innymi.

Jak ja zaczynałam nie było takiego miejsca, więc postanowiłam je stworzyć – szkołę perkusyjną moich marzeń.

Szkołę, która będzie słuchać uczniów, szanować ich indywidualność i pomagać im odkryć to co mają w sobie najcenniejsze. Szkołę w której uczą spełnienie nauczyciele, którzy odnoszą sukcesy i z pasji dzielą się tym co wiedzą z uczniami. 

Dla nas to nie tylko gra na instrumencie, to uczenie słuchania, obcowania z drugim człowiekiem, wrażliwości, wyrażania emocji i współgrania.

Sukces przyszedł szybko. Po roku działania staliśmy się najlepszą perkusyjną szkołą w Polsce według czytelników Magazynu Perkusista.

Działamy od 2013 roku, ściągnęliśmy do Polski najlepszych perkusistów świata Thomas Lang, Benny Greb, JP Bouvet, Matt Garstka, Gergo Borlai, Dexter Hercules i wielu innych. W 2015 roku stworzyliśmy festiwal – Warsaw Drum Festival i kolejna nagroda za najlepsze wydarzenie perkusyjne w Polsce.

Dla mnie edukacja to przede wszystkim pomaganie, nie tylko w szkole mówieniem, ale przede wszystkim działaniem i  byciem dobrym przykładem dla innych. Dlatego w 2015 roku powstała fundacja Groove of Life. Projekty gdzie inspirowaliśmy rytmem, graliśmy na ulicach w szkołach i domach dziecka. W 2017 roku powstał projekt Gramy i Pomagamy, gdzie stworzyliśmy pierwszy na świecie perkusyjny Półmaraton i Maraton i bębniliśmy na rzecz dzieci z wadami serca, pokazując, że można grą na perkusji zmieniać świat na lepsze.

W szkole kieruję się moim kodem wartości, który nazwałam KOD HRD.

To skrót od HELP, RESPECT, CONNECT – te 3 wartości, stały się trzonem i kompasem, który wyzwnacza kierunek naszego działania

HELP – pomagaj

RESPECT – szanuj

CONNECT – łącz


Czego nauczyła mnie perkusja?

Muzyka dała mi wolność. Nauczyła mnie jak tworzyć dźwięki, myśleć kreatywnie, czuć i grać całą sobą.  Godziny za instrumentem i powolne postępy nauczyły mnie cierpliwości, dyscypliny i skupienia. Po dobrze wykonanej pracy, zawsze przychodzi nagrody – wolności za instrumentem i złapanie swojego rytmu. Kiedy złapie się ten rytm, on sam pcha i napędza. Daje wiatr w żagle, poczucie wolności, spełnienia i szczęścia, którym chcemy się dzielić z wszystkimi:).

Dziękuję, za Twój czas i mam nadzieję do zobaczenia!

Agnieszka Trzeszczak
Perkusistka
Dyrektor Drum Academy
Prezes Fundacji Groove of Life